Będą promować wśród rolników ekologiczne postawy i przedsięwzięcia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-08-2020,12:55 Aktualizacja: 12-08-2020,13:31
A A A

Informowanie mieszkańców wsi na temat inwestycji i działań operatora systemu przesyłowego gazu Gaz-Systemu - przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane przez spółkę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Połączenie sił obu organizacji w zakresie edukacji rolników i innych interesariuszy spółki na temat prowadzonych inwestycji usprawni proces konsultacji społecznych, które są prowadzone w gminach na obszarach wiejskich - zaznaczył Gaz-System.

kredyt restrukturyzacyjny, arimr, wsparcie dla rolnictwa

ARiMR uruchomiła kredyt restrukturyzacyjny

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła dopłaty do oprocentowania kredytu na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej, tzw. kredyt restrukturyzacyjny. Środki mogą być...

- Operator, który przesyła i dostarcza ekologiczne paliwo, jakim jest gaz ziemny, dużą część swoich działań inwestycyjnych i eksploatacyjnych prowadzi na terenach wiejskich, dlatego współpraca z Agencją pozwoli nam rozwijać dialog z rolnikami i mieszkańcami wsi - ocenił wiceprezes Gaz-Systemu Artur Zawartko.

Z kolei, według Tomasza Nowakowskiego, prezesa ARiMR rozwój to nie tylko pieniądze, inwestycje, które za pośrednictwem agencji trafiają na obszary wiejskie.

- To także wiedza i edukacja. Staramy się więc i w tym obszarze być aktywni, szczególnie jeśli chodzi o promowanie wśród rolników ekologicznych postaw i przedsięwzięć. Stąd m.in. wynika nasza współpraca z Gaz-Systemem - wyjaśnił.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement