Copy LinkXFacebookShare

Auto w stawie na polu uprawnym. Zginęło dwóch druhów z OSP

Po wyciągnięciu samochodu osobowego ze stawu na polu okazało się, że wewnątrz były dwie osoby. Śmierć w tym wypadku ponieśli strażacy-ochotnicy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W minioną sobotę (6 września) rankiem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu (woj. łódzkie) otrzymał zgłoszenie, że w obrębie miejscowości Drobnice w stawie na jednym z pól uprawnych zauważono zanurzonego citroena. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe.

– W trakcie sprawdzania pojazdu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Ustalono, że byli to dwaj mieszkańcy powiatu wieluńskiego w wieku 18 i 39 lat – relacjonowała asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy wieluńskiej KPP.

Policjanci pracowali tam pod nadzowem prokuratora. Dokonali m.in. oględzin, zabezpieczyli wszystkie ślady oraz ustalili i przesłuchali świadków.

– Zebrany materiał dowodowy posłuży do wyjaśnienia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia – zapewniała Grela.

Szybko okazało się, że dwaj zmarli mężczyźni byli strażakami-ochotnikami w miejscowej jednostce OSP Drobnice. W związku z tym miniona niedziela została ogłoszona w niej jako dzień żałoby.

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR