ARiMR ostrzega rolników przed fałszywymi SMS-ami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-10-2019,9:25 Aktualizacja: 04-10-2019,13:52
A A A

ARiMR informuje, że nie ma nic wspólnego z SMS-ami, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

W fałszywej wiadomości m.in. czytamy: "mam możliwość usunięcia pana z listy beneficjentów wytypowanych do kontroli. Jeżeli jest pan zainteresowany to proszę o wystawienie w dniu dzisiejszym po godz. 18:15 czeków BLIK ważnych 24 h każdy na kwotę 2 tys. zł i przesłanie ich wraz z pinem zwykłym smsem na ten numer."

arimr, jolanta sobecka, jan krzysztof ardanowski, toruń, wsparcie dla rolnictwa

ARiMR ma pomagać rolnikom, a nie szukać "dziury w całym"

- ARiMR ma być przykładem instytucji życzliwej i pomocnej, a nie bezdusznej - mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Podkreślił, że sytuacje rozpatrywania wniosków rolników przez wiele miesięcy muszą się skończyć....

Jak informuje biuro prasowe agencji, "nadawca tych nieprawdziwych wiadomości podszywa się pod pracownika ARiMR.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaleca, by nie odpowiadać na takie wiadomości (nie oddzwaniać na numer, z którego wysyłane są wiadomości) i nie podejmować żadnych czynności opisanych w SMS-ach.

Zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada. Od poniedziałku, 2 grudnia ARiMR rozpocznie wypłatę pozostałej części należnych rolnikom dopłat.

Agencja zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by należne rolnikom dopłaty trafiły do nich możliwie szybko.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj