Ardanowski: tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2019,8:10 Aktualizacja: 08-07-2019,8:18
A A A

- Tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla polskiej wsi, innego programu nie ma, a lepszego - nie było i nie będzie - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

- To program prowiejski, prospołeczny i prochłopski, modyfikowany pod potrzeby zmieniającego się świata - twierdzi szef resortu w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie". Polityk wymienia trzy zasadnicze elementy tego programu.

Grupa Spożywcza, Tadeusz Romańczuk, wiceminister rolnictwa

W lipcu zostanie powołana Grupa Spożywcza

W lipcu formalnie zostanie powołana Grupa Spożywcza, której celem ma być wspieranie polskiego rolnictwa - wynika z wypowiedzi wiceministra rolnictwa Tadeusza Romańczuka. - W lipcu zostanie zorganizowane pierwsze spotkanie, gdzie formalnie...

Pierwszy to ustabilizowanie rynku rolnego. - Dziś jest antyrolniczy. Rolnicy nie mają żadnego wpływu na kolejne ogniwa łańcucha rynku. (...) Jeżeli tego nie naprawimy, to mniejsze gospodarstwa, produkujące mało surowca, będą musiały upaść - ocenia Ardanowski.

Drugim jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich. Według ministra, co roku ok. 50 tys. osób wyprowadza się z miast na wieś. - Za tym musi nadążać poprawa warunków życia rodzin chłopskich i niechłopskich - wskazuje.

Trzecim wątkiem jest biogospodarka, czyli wykorzystanie płodów rolnych nie tylko na cele żywnościowe, lecz także na inne, jak energia odnawialna i produkcja biokompozytów oraz produktów przemysłowych.

- To zagospodaruje nadwyżki biomasy na obszarach wiejskich, które do tej pory były niewykorzystane. To będzie źródło dodatkowych dochodów dla rolników. Lepszego programu nie było i nie będzie - podsumowuje szef resortu rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj