Ardanowski o AGROunii i partii Prawda: społeczeństwo zostało oszukane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
21-06-2019,16:45 Aktualizacja: 23-06-2019,7:25
A A A

Minister rolnictwa negatywnie ocenia informacje mówiące o tworzeniu partii politycznej Prawda. W jego ocenie, wielu rolników może czuć się oszukanych, bo Michał Kołodziejczak, były lider AGROunii, wielokrotnie deklarował, że nie ma zamiaru wchodzić do polityki.

Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji podsumowującej rok jego pracy w ministerstwie rolnictwa, która odbyła się 19 czerwca, zwrócił uwagę, że powtarzane przez Kołodziejczak stwierdzenia o niechęci do polityki i polityków, mijały się z prawdą.

Michał Kołodziejczak wystartuje w wyborach. Zakłada partię Prawda

Lider AGROunii zdecydował się wejść w ogólnopolską politykę. Michał Kołodziejczak zakłada nowe ugrupowanie polityczne, którego celem jest start w wyborach parlamentarnych. "Polska polityka potrzebuje nowej jakości, nowych elit i...
- Zapowiedzi padały jednoznaczne, że nigdy nie chcemy być partią polityczną, bo nas (AGROunii - red.) to nie interesuje. My jesteśmy ruchem chłopów, ruchem rolników, który chce prezentować stanowiska rolników i wpływać na decyzje polityków. Nagle dowiadujemy się, że chodziło o całkiem coś innego, o utworzenie nowej partii, która nazwała się Prawda. Na czym więc polegały te zapowiedzi, że nie będziemy partią polityczną, czy raczej prawdą to nie było? - pytał minister.

Ardanowski zarzucił Prawdzie, że partia ta nie ma konkretnego programu politycznego. - Program od sasa do lasa, w trzech zdaniach. Tego programu właściwie nie ma - zarzucił minister.

- Szkoda czasu na zajmowanie się tym. Jeżeli ktoś wchodzi do innej ligi, jaką jest działalność polityczna, musi się liczyć z tym, że staje się konkurentem dla innych partii politycznych. Żyjemy w systemie parlamentarno-gabinetowym. Partie polityczne zgłaszają kandydatów do Sejmu i wygrywają lub przegrywają. Ci, którzy zostaną obdarowani zaufaniem na kolejną kadencję, tworzą rząd i ponoszą za to odpowiedzialność - podkreślił szef resortu rolnictwa.

[WIDEO] Minister rolnictwa mówi o Michale Kołodziejczaku i partii Prawda. Wypowiedź z 19 czerwca

Prawda, nowa partia prawda, Michał Kołodziejczak

Kołodziejczak zaprzeczył, aby Prawda miała być finansowana z Rosji

Powstająca partia Prawda prowadzi rozmowy z różnymi partiami i ruchami, o koalicjach będzie można mówić po wyborach - powiedział lider nowej formacji i lider AGROunii Michał Kołodziejczak. Zaprzeczył, aby jego ugrupowanie miało być...

Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że sam przez wiele lat nie czuł się politykiem, ale teraz bierze pełną odpowiedzialność za wszelkie podjęte działania.

- Jestem politykiem Prawa i Sprawiedliwości, kształtuję program PiS, realizuję ten program i chcę rozmawiać z każdym. Ocenę partii politycznych pozostawiam społeczeństwu, które zadecyduje w wyborach jesiennych, kogo obdarzyć zaufaniem. Chciałbym żeby ludzie mieli świadomy wybór, a nie byli oszukani jak w tym przypadku, gdy zostali oszukani - zaznaczył kategorycznie.

Minister zwrócił uwagę, że "popularność pana Kołodziejczaka w dużej mierze wynikała z tego, że odcinał się od polityki i mówił to bardzo wyraźnie" - Nagle zmiana o 180 stopni. Myślę, ze ludzie to dostrzegają, ale ja go nie chcę oceniać. Zawsze zakładam, że w każdym jest odrobina dobrej woli - zakończył minister.

Warto przypomnieć, że pomysł budowy partii Prawda został ogłoszony 14 czerwca. Liderem nowego ugrupowania ma być Michał Kołodziejczak, który od początku deklarował, że powstanie ugrupowania nie wpłynie na AGROunię. Organizacja ma nadal prężne działać, ale już z nowym kierownictwem. Nowym szefem AGROunii został Filip Pawlik, który do niedawna był jednym z koordynatorów regionalnych organizacji.

agrounia, protesty rolników, plac zawiszy, michał kołodziejczak

Kołodziejczak usłyszał zarzuty po proteście na placu Zawiszy

Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii usłyszał w poniedziałek zarzuty karne w związku z protestem rolników, który odbył się w Warszawie 13 marca. Mężczyzna ma odpowiedzieć m.in. za zniszczenie nawierzchni jezdni. W poniedziałek rano...

- Prawda ma budować nowe standardy w polityce, być przedstawicielem nowej elity politycznej, która będzie stanowiła o sile Polski - zapowiedział Michał Kołodziejczak.

Na Facebooku lider nowego ugrupowania zarzucił Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, że ten "skupił się głównie na tym, aby skierować do rolników propagandę sukcesu, zamiast uczciwie popracować dla polskiej wsi".

- Lekceważenie przez władze, zastraszanie nas kolejnymi sprawami sądowymi, brak reakcji na wiele naszych postulatów, niechęć do rozliczenia związków rolniczych, które wyciągają kasę z ministerstwa spowodowały, że zapadła decyzja o budowie projektu politycznego, który będzie realizował postulaty i wspierał AGROunię na obszarze politycznym - zaznaczył Michał Kołodziejczak.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj