Andrzej i Gienek z bojlerem, ciepłą wodą i "belarką"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2021,14:20 Aktualizacja: 19-05-2021,14:26
A A A

Ważne zmiany nastąpiły i nastąpią w domu oraz w gospodarstwie najpopularniejszych, chyba obecnie, rolników w Polsce - Andrzeja i Eugeniusza Onopiuków z Plutycz (woj. podlaskie).

Zapowiedź najnowszego odcinka serialu "Rolnicy.Podlasie", który uczynił Andrzeja i jego ojca Gienka sławnymi, stacja Fokus TV skwitowała jako rewolucję w ich zagrodzie.


podlaskie, policja, Eugeniusz Onopiuk, Gienek zatrzymany przez policjantów

Słynny rolnik zatrzymany. Co policja zarzuca Gienkowi?

Głośnym echem odbiła się przeprowadzona w majówkę policyjna akcja w gospodarstwie w Plutyczach. Zatrzymany został jeden z bohaterów serialu "Rolnicy. Podlasie" Eugeniusz Onopiuk. Na filmikach, które trafiły do...

- Przyszedł czas na bojler, umywalkę i ciepłą wodę! - stwierdził wyraźnie zadowolony młodszy z gospodarzy. W tle widać prace modernizacyjne w domu. Całość będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę.

Przypuszczalnie jeszcze bardziej podlascy rolnicy ucieszą się z nowej maszyny, która stanie wkrótce w ich gospodarstwie. Chodzi o wymarzoną, nową "belarkę", która ma być wykorzystywana do zbierania siana dla utrzymywanych przez nich zwierząt.

Jakiś czas temu zbiórkę na ten sprzęt ogłosiła AGROunia. Zakończyła się sukcesem bowiem zebrano niemal 67 tys. złotych (cel wynosił 65 tys. zł). Różne sumy wpłaciło niemal 1400 osób. Michał Kołodziejczak, lider organizacji pokazał na jednym z ostatnich nagrań fakturę z zakupu "belarki".

- Wszyscy złożyliśmy się na spełnienie marzeń rolników, których często obserwujemy i z którymi, choć ich tak dobrze nie znamy, to jesteśmy blisko. W najbliższym czasie będziemy chcieli tę "belarkę" przewieźć i przekazać - powiedział.

Nowa, upragniona maszyna może być osłodą dla Onopiuków po zdarzeniu w majówkowy weekend. Wówczas Eugeniusz został zatrzymany przez policję, przewieziony siłą na komendę i usłyszał zarzuty z związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i ich znieważeniem. Popularni rolnicy zapowiedzieli walkę o swoje dobre imię.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu