Copy LinkXFacebookShare

Agroport ma służyć rolnictwu. Ile będzie kosztował?

Zapadała decyzja, że w Gdańsku powstanie specjalistyczny port, tak zwany Agroport, który będzie służył rolnictwu do przeładunku towarów żywnościowych i nawozów – poinformował Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury.

– Zapadła decyzja, że w Gdańsku powstanie Agroport. Chcemy też tym przedsięwzięciem zainteresować port w Świnoujściu. W przyszłym roku planujemy rozpocząć prace, tak aby docelowo mieć dwa Agroporty dedykowane ministerstwu rolnictwa – zapewnił polityk.

Witkowski wyjaśnił, że z tych portów eksportowane byłyby owoce, warzywa i mięso, a do Polski sprowadzane byłyby nawozy. Inwestorem będzie spółka powołana przez ministra rolnictwa o nazwie Agroport SA i zainwestuje w sumie po 500 mln zł w każdej z tych dwóch lokalizacji z budżetu państwa. Przypomniał, że w porcie w Świnoujściu już istnieje duży magazyn zbożowy kontrolowany przez spółkę OT Logistics.
 

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR