9-latek kierował ciągnikiem. Maszyna go przygniotła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-10-2021,14:20 Aktualizacja: 19-10-2021,14:28
A A A

Kolejny w ostatnich dniach wypadek przy pracach rolniczych z udziałem dziecka zarejestrowali policjanci. Tym razem do szpitala trafił 9-latek, któremu przewrócony ciągnik przygniótł nogę.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Drożdżyn (pow. płoński, woj. mazowieckie). Podczas prac na polu, w czasie wyciągania z zagajnika ściętego drzewa przy pomocy przypiętej do traktora stalowej liny, ranne zostało dziecko.  

Tłokinia Kościelna, powiat kaliski, dziecko zginęło pod maszyną rolniczą, Anna Jaworska-Wojnicz

8-letni chłopiec zginął pod rolniczą maszyną

Nie żyje 8-letni chłopiec, który został przygnieciony przez maszynę rolniczą - powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. Tragedia rozegrała się w miejscowości Tłokinia Kościelna (pow. kaliski, woj....

- Chłopiec nie był w stanie zapanować nad ciągnikiem, którym kierował. Pojazd wywrócił się, przygniatając mu nogę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania. W chwili zdarzenia 9-latek przebywał pod opieką ojca. Mężczyzna był trzeźwy - podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Stróże prawa wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku i apelują o ostrożność przy pracach rolniczych, zwłaszcza niepowierzanie małoletnim zadań, którym nie są w stanie bezpiecznie podołać.

- Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych - uczula policjantka.

W ostatnim czasie miały miejsce poważne wypadki w rolnictwie właśnie z udziałem dzieci. 8-latek został śmiertelnie przygnieciony maszyną rolniczą w Wielkopolsce, a w woj. kujawsko-pomorskim 16-letni chłopak został wciągnięty przez ładowarkę do buraków cukrowych, doznając poważnych urazów rąk.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj