Copy LinkXFacebookShare

43-latek przygnieciony do przyczepy przez kombajn. Doznał poważnych obrażeń

43-letni mężczyzna podczas prac polowych związanych ze żniwami został przygnieciony do przyczepy przez kombajn. Na miejsce wezwano m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby ratunkowe – policjanci, strażacy i załoga śmigłowca LPR – zostały wysłane w miniony wtorek (5 sierpnia) do miejscowości Rydzewo pod Ciechanowem (woj. mazowieckie). Doszło tam do poważnego wypadku podczas prac polowych.

43-letni mężczyzna został przygnieciony do przyczepy ciągnika rolniczego przez kombajn. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący kombajnem 57-latek był trzeźwy. Prowadzimy postępowanie,  które ma na celu dokładne wyjaśnienie przebiegu i przyczyn wypadku – informuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

I apeluje do rolników o zachowanie ostrożności podczas żniw.

– Ciągniki, kombajny i inne maszyny rolnicze to nie zabawki, ich obsługa wymaga wiedzy, doświadczenia i pełnego skupienia. Zawsze upewnij się, że w zasięgu działania maszyny nie ma innych osób, zwłaszcza dzieci i starszych członków rodziny – uczula policjantka.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!