42-latek stracił życie pod traktorem
wypadskot_fot._kp_psp_sandomierz_ccd28204
Rolnik zginął na miejscu. Foto_KP PSP Sandomierz
Kolejny rolnik zginął przygnieciony przez wywrócony traktor. Tym razem do tragicznego wypadku doszło podczas prac polowych w Skotnikach (pow. sandomierski, woj. świętokrzyskie).
– Jak wynika z relacji jego 85-letniej matki, 42-letni mieszkaniec gminy Samborzec we wtorek wyjechał traktorem z podpiętym pługiem, by pracować w polu. Nie wrócił na noc do domu. W środę bliscy rozpoczęli jego poszukiwania i wieczorem odnaleźli ciało 42-latka. Mężczyzna został przygnieciony ciągnikiem – powiedział "Echu Dnia" kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.
Gdy na miejsce zdarzenia przybyli wezwani strażacy, traktor znajdował się na polu w rowie, w którym było ok. 30 cm wody.
– Leżał w zagłębieniu kołami do góry. Spod ciągnika widoczne były kończyny dolne człowieka. Działania ratowników polegały na odciągnięciu maszyny przy pomocy liny wyciągarki samochodu ratowniczo-gaśniczego, co pozwoliło na wyciągnięcie mężczyzny spod pojazdu. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon – podał st. kpt. Tomasz Chmielewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.
Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny śmierci gospodarza.
- Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl
