31 koni zgłoszonych do aukcji. Lista wciąż otwarta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-05-2021,9:20 Aktualizacja: 14-05-2021,9:26
A A A

Narodowy Pokaz Koni Arabskich odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 sierpnia w Janowie Podlaskim. Do aukcji wstępnie zgłoszono 31 koni z państwowych stadnin - poinformował Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

52. Aukcja Koni Arabskich "Pride of Poland" zaplanowana jest na 15 sierpnia, a dzień później odbędzie się aukcja letnia "Summer Sale". Zgłoszenia koni do Pokazu Narodowego 2021 rozpoczną się 19 maja i potrwają do 2 lipca.

dzierżawa koni na Bliski Wschód, Encarina, Equator, Szymon Giżyński, stadniny koni

Konie z państwowych stadnin utkwiły na Bliskim Wschodzie

Klacz Encarina ze Stadniny Koni Janów Podlaski nie wróciła do Polski, mimo że umowa dzierżawy zakończyła się w 2020 roku. Bezumownie przetrzymywany na Bliskim Wschodzie był też ogier Equator z michałowskiej stadniny. W związku z...

Jak mówił Chalimoniuk, koszty uczestnictwa koni i ceny biletów wstępu dla publiczności są takie same jak w ubiegłym roku. Zaznaczył, że na razie obowiązują obostrzenia pandemiczne, wyraził jednak nadzieję, że do imprezy zostaną znacznie poluzowane.

Koszt zapisu konia wynosi do udziału w Narodowym Pokazie Koni Arabskich to - 250 zł. Każdy właściciel uzyska prawo zakupu 2 zaproszeń do udziału w pokazie w cenie 500 zł.

Chęć dokupienia miejsc dodatkowych należy zgłosić wraz z rejestracją konia jeżeli będzie możliwość zwiększenia ilości miejsc - zostaną zaoferowane w pierwszej kolejności hodowcom i właścicielom koni.

Najwięcej kosztuje VIP LOŻA (piątek - niedziela, oferta dla jednej osoby) z miejscem przy stoliku - 1,2 tys. zł; na Pride Of Poland i Summer Sale miejsce przy stoliku dla jednej osoby - to wydatek rzędu 800 zł.

koń na DK 52, Kęty, KPP w Oświęcimiu, opieka nad zwierzętami

Koń na "krajówce". Ktoś uszkodził ogrodzenie zagrody

Po ucieczce z zagrody koń na wiosenny spacer wybrał popularną drogę krajową 52 wzbudzając zainteresowanie, ale także obawy jadących tą trasą. Kilku kierowców przemierzających trasę, biegnącą z województwa śląskiego w stronę Kęt (woj....

Zgłoszenia do aukcji koni będą przyjmowane do 18 czerwca. Koszt wpisowego wynosi 3,5 tys. zł od jednego zakwalifikowanego konia do aukcji. Cena obejmuje dwa miejsca VIP podczas obydwu Aukcji.

Na aukcję "Pride of Poland" zostaną zakwalifikowane konie, które w swoich dotychczasowych udziałach w pokazach dostały się minimum do pierwszej piątki w danej klasie. Ich właściciele uzyskają dwa miejsca na aukcję w ramach wpisowego.

Wstępnie zostało zgłoszonych 31 koni z państwowych stadnin - w Białce, Michałowie i z Janowa Podlaskiego.

Dla publiczności bilety (normalne) na czempionaty w piątek-sobotę kosztują 50 zł, a na pokazy niedzielne wraz z aukcją 100 zł od osoby. Za karnet na wszystkie dni trzeba zapłacić 150 zł.

Według Chalimoniuka, na razie trudno jest określić, kiedy aukcję będzie można uważać za udaną, gdyż nikt nie wie jak pandemia wpłynęła na rynek koni.

- Mam nadzieję, że konie na aukcje są dobrane w taki sposób, że nie uszczuplą polskiej hodowli, a spowodują, że do Janowa przyjedzie wiele osób - podsumował prezes PKWK.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement