Szykuje się wielkie polowanie na jelenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
07-11-2018,10:50 Aktualizacja: 07-11-2018,10:56
A A A

Według holenderskiego urzędu Staatsbosbeheer, zarządzającego lasami i rezerwatami przyrody, w rezerwacie Oostvaardersplassen w prowincji Flevoland powinno zostać odstrzelonych aż 1,8 tys. jeleni.

Populacja tych zwierząt na owym terenie bardzo szybko się zwiększa. W kwietniu doliczono się 1470, a teraz już 2320 sztuk - informuje nos.nl, na który powołuje się portal niedziela.pl

Odstrzał sanitarny dzików, odstrzał dzików, walka z asf w polsce, myśliwi, ministerstwo rolnictwa

Minister proponuje stawki za odstrzał dzików. Myśliwi dostaną więcej

Do uzgodnień trafił projekt rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie wysokości ryczałtu za wykonanie odstrzału sanitarnego dzików. Myśliwi dostaną więcej pieniędzy. Określone w tym akcie prawnym stawki zryczałtowanego zwrotu...

Docelowo w rezerwacie żyć powinno jedynie 490 jeleni, a to oznacza, że ponad 1,8 tys. osobników powinno się odstrzelić - przekonują urzędnicy Staatsbosbeheer.

Argumentują, że w  Oostvaardersplassen zwierząt jest zbyt wiele, w zimie brakuje dla nich pożywienia i grozi im śmierć głodowa.

Przeciwnicy pomysłu - w tym leśnicy odpowiedzialni za ten teren - przekonują natomiast, że taka sztuczna interwencja nie jest wskazana.

Tłumaczą, że natura jest brutalna, więc kiedy warunki atmosferyczne są trudne, jest czymś oczywistym, że najsłabsze zwierzęta umierają.

Przekonują ponadto, że w rezerwacie żyje zbyt wiele wielkich zwierząt, więc taka selekcja jest wręcz wskazana.
 

źródło: niedziela.nl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Wtorek, 20 listopada Godz:
Imieniny: Anatola, Sądzimira