Copy LinkXFacebookShare

Średnia cena produktów rolnych w UE w 2023 r. wzrosła o 2 proc.

Średnia cena produktów rolnych w UE w 2023 wzrosła o 2 proc. rdr – podaje wstępne dane Eurostat.

"Pierwsze szacunki wskaźników cen produktów rolnych w 2023 r. wskazują na odejście od gwałtownych wzrostów, które charakteryzowały lata 2021 i 2022" – napisał Eurostat.

Eurostat podaje, że znaczne wzrosty cen odnotowano w przypadku oliwy z oliwek (54 proc.), ziemniaków, w tym sadzeniaków (23 proc.), trzody chlewnej (22 proc.) i jaj (20 proc.).

Znaczny spadek cen, o 26 proc., dotyczył zbóż.

Ceny nawozów i polepszaczy gleby spadły o 23 proc. O 9 proc. wzrosła natomiast średnia cena środków ochrony roślin i pestycydów, a także nasion i materiału nasadzeniowego. 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki