Rolnicy zablokowali 20 centrów dystrybucyjnych supermarketów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Andrzej Pawluszek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-07-2022,8:45 Aktualizacja: 05-07-2022,8:49
A A A

Protestujący przeciwko rządowej polityce ograniczania emisji tlenku azotu rolnicy zablokowali w poniedziałek w Holandii 20 centrów dystrybucyjnych największych sieci supermarketów.

Z informacji mediów wynika, że zablokowano centra takich sieci handlowych jak Albert Heijn, Aldi, Jumbo i Lidl.

Sieć Albert Hijn poinformowała w poniedziałek, że nie będzie realizować zamówień złożonych przez internet. "Poinformowaliśmy już o tym naszych klientów" – głosi oświadczenie rzecznika AH.

protesty rolników w Holandii, Haga, sprzedaż bydła, ograniczenie emisji azotu

Rząd rozgniewał rolników. W stolicy doszło do incydentów

W Holandii doszło do incydentów między rolnikami a policją w związku z protestami przeciwko rządowemu planowi ograniczenia emisji azotu, co zdaniem protestujących doprowadzi do zmniejszenia produkcji bydła. Rządowa propozycja została...
"Blokowanie naszych centrów jest nie do przyjęcia" – twierdzi Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością (CBL). W jego ocenie dłuższa blokada spowoduje niedobory takich podstawowych produktów jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Rolnicy zablokowali także autostrady w kilku miejscach w kraju. Media informują o utrudnieniach w ruchu na autostradzie A37 i drodze N359 niedaleko granicy z Niemcami.

Z informacji portalu NOS wynika, że w poniedziałek rano zablokowany był także port w Harlingen na północy kraju. Władze gminy poinformowały popołudniu na Twitterze, że blokada została zakończona.

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!