Rolnicy walczą o wyższe ceny wołowiny i blokują drogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2020,8:40 Aktualizacja: 17-01-2020,8:45
A A A

Kilkadziesiąt wolno jadących traktorów w czwartek wieczorem zablokowało ruch na autostradzie M50 w stolicy Irlandii, Dublinie. To już drugi dzień protestu farmerów, którego organizatorzy apelują m.in. o wyższe ceny wołowiny.

Protest związany jest też z podejmowanymi przez rząd działaniami w ramach walki ze zmianami klimatu, które zdaniem rolników negatywnie odbiją się na ich środkach do życia.

protest rolników we francji, Didier Guillaume, dochody w rolnictwie, Christiane Lambert

Rolnicy mają dość niskich zarobków. Blokują miasta

Około 1000 traktorów zbliża się do stolicy Francji, a kilkadziesiąt do Lyonu. Rolnicy protestują w całym kraju przeciwko niskim zarobkom, niskim emeryturom i niskim cenom skupu produktów rolnych. Maszyny przemieszczają się po drogach...

Organizatorzy akcji - Individual Farmers of Ireland - zaznaczyli, że nie chcieli całkowicie blokować ruchu na autostradzie, jednak ich celem było pozostawienie po sobie znaku w Dublinie - podał irlandzki nadawca RTE News.

W środę około setki traktorów i innych pojazdów rolniczych przyjechało z całego kraju na znak protestu do centrum stolicy. "Stop z wyzyskiem rolników!", "Pomóż uratować wiejską Irlandię" - głosiły transparenty zamieszczone na maszynach.

Wcześniej protest rolników w Dublinie odbył się w listopadzie. Uczestnicy akcji wręczyli wtedy list protestacyjny Michaelowi Creedowi, ministrowi rolnictwa.

8 lutego w Irlandii odbędą się wybory parlamentarne. Protest rolników rozpoczął się pierwszego dnia kampanii - zwraca uwagę Reuters.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj