Roboty pomogą uprawiać pomidory

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-07-2019,11:20 Aktualizacja: 22-07-2019,11:44
A A A

Urządzenie o nazwie Plantalyzer pozwoli przewidywać plony, wielkość, poziom dojrzałości, a nawet ewentualne choroby pomidorów.

Nowatorski robot, który ma ułatwić życie holenderskim farmerom jest obecnie testowany przez naukowców z działu warzywnictwa szklarniowego Uniwersytetu w Wageningen (WUR) - informuje "Rzeczpospolita". Do plantatorów może trafić już w 2020 r.

nielegalne zatrudnienie, Włochy, pracownicy sezonowi, zbiór pomidorów

Demonstracje zatrudnionych przy zbiorach pomidorów

Setki migrantów pracujących przy zbiorach pomidorów na południu Włoch w środę strajkowało i wzięło udział w demonstracji, domagając się większego szacunku. Do manifestacji, głównie migrantów, doszło po śmiertelnych...

Ogrodnicy na podstawie codziennych danych będą mogli sporządzać szczegółowe prognozy wielkości plonów i ich jakości. W przyszłości robota będzie można używać do wykrywania pierwszych oznak choroby na podstawie plamek na liściach lub owocach.

Pierwsze testy prototypu Plantalyzera rozpoczęły się w 2018 r. Urządzenie ma sześć kamer, które zestawione parami mogą odtwarzać szczegółowy obraz roślin w zakresie do 1,5 metra, rozszerzając pole widzenia robota. To sprawia, ze jest szczególnie użyteczny w dużych szklarniach przemysłowych.

Specjalne oprogramowanie dokonuje następnie analizy obrazów i danych przesłanych przez robota do centralnego komputera, który dokonuje porównania każdego owocu z kartą gotowości do zbiorów złożoną z różnych kolorów referencyjnych dla każdego etapu produkcji.

Dzięki temu hodowca nie tylko wie, że owoce są zdrowe, ale także dojrzałe i gotowe do zbiorów.
 

źródło: "Rzeczpospolita"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu