Copy LinkXFacebookShare

Pracownicy sezonowi wyzyskiwani w winnicach

Wśród pracowników sezonowych w winnicach na terenie UE odnaleziono ofiary handlu ludźmi, a ich praca odbywała się w złych warunkach i za niską płacę – poinformował Europol.

Unijne organy ścigania przeprowadziły inspekcje w setkach miejsc zajmujących się uprawą winorośli i produkcją wina. Policyjna agencja UE zidentyfikowała 54 osoby podejrzane o handel ludźmi we Włoszech, Francji, Hiszpanii i na Litwie; 8 osób aresztowano we Francji, 4 w Hiszpanii. Wszczęto 126 śledztw w 6 państwach –  większość we Francji.

W rezultacie przeprowadzonych 9-16 września inspekcji w winnicach, służby podejrzewają, że ponad 250 osób mogło paść ofiarą wyzysku. "Wyzyskiwanie pracowników to bardzo dochodowa działalność kryminalna" – oświadczył Europol.

Podczas jednej z operacji we Francji rozbito siatkę przestępczą, której działalność pozbawiła pracowników, ale także urząd podatkowy około 5 mln euro.
 

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?