Copy LinkXFacebookShare

Pogłowie trzody chlewnej w Niemczech najniższe od 4 lat

Według wstępnych wyników spisu pogłowia trzody chlewnej w Niemczech z listopada 2015 roku, liczebność zwierząt obniżyła się przez rok o niespełna 3 proc. do około 27,5 mln sztuk.

Jest to najniższy poziom pogłowia zarejestrowany za naszą zachodnią granicą od 2011 r. – informuje FAMMU/FAPA. Zmniejszyła się liczba zwierząt we wszystkich grupach hodowlanych, a największa dynamika spadku dotyczyła loch zarodowych (4 proc.) i loszek prośnych (6,5 proc.).

Zmniejszenie stada zarodowego spowodowało spadek liczebności prosiąt, warchlaków i tuczników. Potwierdza to tendencję do ograniczania produkcji ze względu na znaczny spadek cen wieprzowiny. W 2016 r. poziom wytwarzania może zmniejszyć się, co spowoduje wzrost stawek.

Listopadowy spis pogłowia wykazał również, że liczba gospodarstw produkcyjnych trzody chlewnej w Niemczech spadła przez rok o 4 proc. do 25,7 tys., a ferm zarodowych o 5 proc. do 9,6 tys.

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?