Koniec epoki klatkowej coraz bliżej. Inicjatywa zakończyła się sukcesem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2019,14:30 Aktualizacja: 09-10-2019,14:38
A A A

Posłowie do Parlamentu Europejskiego, organizacje działające na rzecz zwierząt i zwykli obywatele spotkali się w Brukseli, aby świętować zakończenie historycznej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej Koniec Epoki Klatkowej.

Inicjatywę Compassion in World Farming, która ma na calu zakazanie hodowli klatkowej wszystkich zwierząt na terenie Unii Europejskiej podpisało 1.617.405 osób. Ich zbieranie zakończyło się 11 września po 12 miesiącach wspólnych działań 170 organizacji z całej Wspólnoty.

Koniec Epoki Klatkowej, Compassion Polska, dobrostan zwierząt, klatki dla zwierząt

Dobrostan zwierząt ważny dla obywateli. Chcą zniesienia epoki klatkowej

"Koniec Epoki Klatkowej" to inicjatywa obywatelska na rzecz dobrostanu zwierząt. Jak informuje jej autor Compassion Polska, ponad 1,5 mln osób złożyło pod nią swoje podpisy. Inicjatywę "Koniec Epoki Klatkowej" w Polsce...

Wydarzenie odbyło się w samym sercu Unii Europejskiej - Brukseli, niedaleko siedziby Komisji Europejskiej i Rady UE, gdzie pojawiła się rzeźba 10-metrowej świni skaczącej w kierunku "wolności". Na środku ronda umieszczono 18-metrowy okrągły baner z napisem "Dla zwierząt, zakończmy hodowlę klatkową".

- Unia Europejska twierdzi, że ma najwyższe standardy dobrostanu zwierząt na świecie, ale wciąż zamyka je w klatkach. Setki milionów zwierząt hodowlanych w UE codziennie cierpi, nie mogąc wyrażać swoich naturalnych zachowań. Najwyższy czas, aby Unia Europejska wkroczyła w XXI wiek. Torturowanie bezbronnych, czujących istot musi się zakończyć raz na zawsze - powiedziała Anja Hazekamp, eurodeputowana i przewodnicząca Intergrupy ds. Dobrostanu Zwierząt oraz  współprzewodnicząca Grupy Roboczej Bez Klatek.

- Niewiele inicjatyw osiąga wymagany próg 1 miliona podpisów, na palcach dwóch rąk można policzyć te, którym to się udało. Nasza przekroczyła 1,6 miliona podpisów obywatelek i obywateli Europy. To wielki sukces, nie mam co do tego wątpliwości. Nie możemy jednak pozwolić, żeby Komisja nas teraz zignorowała -stwierdziła Małgorzata Szadkowska, prezes Compassion Polska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement