Kolejna osoba zaraziła się koronawirusem od norek?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-05-2020,15:10 Aktualizacja: 26-05-2020,14:35
A A A

Odnotowaliśmy drugi przypadek osoby, która prawdopodobnie zainfekowała się koronawirusem przez kontakt z zakażonymi zwierzętami na fermie norek.

Poinformowała o tym w poniedziałek Carola Schouten, minister rolnictwa Królestwa Niderlandów. W minioną środę polityk poinformowała o pierwszym zakażeniu.

zakład mięsne w Niemczech, zakłady ubojowe, rzeźnie, zamkniecie zakładów, koronawirus, spadek cen tuczników, wbc,

Zakłady mięsne w Niemczech zamknięte z powodu koronawirusa

Koronawirus został potwierdzony u pracowników w dwóch dużych niemieckich ubojniach. Zakłady zostały zamknięte, a cena tuczników gwałtownie spadła.   COVID-19 coraz bardziej wpływa na rynek trzody chlewnej. Jak informuje...

"Wydawane wcześniej przez moje biuro komunikaty głoszące, że zwierzęta mogą zarazić się od ludzi, ale nie na odwrót były błędne" - przyznała minister w liście do parlamentu.

Dodała jednak, że holenderski Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) nadal ocenia szanse na transmisje choroby ze zwierzęcia na człowieka w normalnych warunkach jako "pomijalne".

26 kwietnia władze Holandii powiadomiły o objęciu kwarantanną dwóch ferm, w których potwierdzono infekcje u hodowanych tam na futra norek. Od tego czasu wszystkie tego typu miejsca poddane są szczególnej kontroli.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement