Double Diamond warta fortunę. Licytacja zamieniła się w wojnę cenową

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2020,12:20 Aktualizacja: 31-08-2020,12:56
A A A

Za 368 tysięcy funtów sprzedano na aukcji w Szkocji sześciomiesięczne jagnię rasy Texel - podała stacja BBC. Tym samym stało się najdroższą owcą w historii. Dotychczasowy rekord z 2009 roku wynosił nieco ponad 230 tys. funtów.

Cena wywoławcza jagnięcia o imieniu Double Diamond wynosiła 10 tys. funtów, ale licytacja w Lanark w środkowej Szkocji szybko zamieniła się w wojnę cenową.

owce, koszenie traw, Lotnisko Zaventem , belgia, Anke Fransen

Lotnisko "zatrudniło" owce. Są lepsze od kosiarek

Największe lotnisko Belgii w podbrukselskim Zaventem "zatrudniło" kilkadziesiąt owiec do zjadania trawy na swym terenie. Władze portu tłumaczą, że takie rozwiązanie jest bardziej przyjazne dla środowiska niż używanie kosiarek, a także...

Ostatecznie zwierzę kupiło trzech farmerów, którzy mają nadzieję, że inwestycja się zwróci po sprzedaży przyszłego potomstwa.

Jeden z nabywców, Jeff Aiken, podkreślił jednak, że rekord nie powinien przysłaniać tego, że wielu farmerów odczuwa niepewność w związku z obecną sytuacją gospodarczą.

- Nie zrozumcie mnie źle, to nieprzyzwoita suma pieniędzy za owcę i na pewno nie powinna być odzwierciedleniem sytuacji farmerów. Jest tylko mały procent farmerów, którzy mogą sobie pozwolić na płacenie takich pieniędzy - mówił cytowany przez BBC.

Rasa Texel, wywodząca się z niewielkiej holenderskiej wyspy o tej samej nazwie, jest przystosowana do hodowli na terenach nadmorskich.

Jest ceniona ze względu na mięso oraz wełnę, która jest używana m.in. do wyrobu pończoch. Owce tej rasy regularnie osiągają na aukcjach ceny co najmniej kilkunastu tysięcy funtów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement