W regionie powstanie system dostaw lokalnej żywności

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Jerzy Rausz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-07-2021,13:05 Aktualizacja: 05-07-2021,13:08
A A A

Zawiązane zostało konsorcjum, którego celem jest zbudowanie systemu dostaw certyfikowanej żywności lokalnej w regionie kujawsko-pomorskim. Dostawy w ramach pilotażu na początek jedynie w granicach Torunia, mają ruszyć za około półtora roku.

W skład konsorcjum, którego liderem jest Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku koło Torunia, wchodzą samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz 18 lokalnych producentów żywności. Konsorcjum przyjęło nazwę Grupa Operacyjna Naszelokalne.pl

targowiska, produkty lokalne, warmia i mazury, prow 2014-2020

Na nowych targowiskach będą promować lokalne produkty

Do końca sierpnia samorządy z Warmii i Mazur mogą starać się o dofinansowanie budowy lub rozbudowy targowisk - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na inwestycje przewidziano do podziału blisko 2,9...

- Chodzi nie tylko o konsumencki patriotyzm, wspieranie lokalnych producentów i solidarność w ramach lokalnej społeczności, ale też postawę proekologiczną i pewność, że to, co jemy, jest zdrowe, bez zbędnych chemicznych dodatków, odpowiednie dla naszych organizmów. Jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli zaproponować podobne rozwiązanie mieszkańcom całego regionu - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Za blisko 9 mln zł powstaną platforma e-commerce przeznaczona do obsługi sklepu internetowego i logistyki systemu, centrum logistyczno-wystawiennicze ze stacjonarnym sklepem i kawiarnią w Przysieku oraz koncepcja funkcjonowania agencji certyfikującej, która zapewni, że żywność dostępna w systemie będzie wyłącznie wysokiej jakości i wyłącznie z lokalnych źródeł.

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa kujawsko-pomorskiego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021