Nowy szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2024,7:20 Aktualizacja: 05-06-2024,9:04
A A A

Na nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty został wybrany dotychczasowy wiceprzewodniczący Artur Kucharski - przekazała we wtorek spółka. Dodała, że w skład rady nadzorczej powołany został Robert Bednarski.

Uchwałą nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zarządu spółki Grupy Azoty Artur Kucharski został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej przedsiębiorstwa - poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano w komunikacie, Kucharski dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

Przekazano również, że w skład rady nadzorczej spółki powołany został Robert Bednarski. Zaznaczono ponadto, że uchwały zarówno w sprawie powołania członka rady nadzorczej, jak i jej nowego przewodniczącego, weszły w życie z chwilą podjęcia.

Poinformowano także, że Bednarski złożył oświadczenie, z którego wynika, że działalność przez niego wykonywana poza Grupą Azoty, nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności przedsiębiorstwa.

grupa azoty, skolmowski, aneks, porozumienie

Grupa Azoty ratuje się kolejnym aneksem do porozumienia ws. finansowania. "Dodatkowy czas na plan restrukturyzacji"

Grupa Azoty podpisała kolejny aneks do porozumienia z instytucjami finansującymi do 30 lipca br. - poinformowała w środę spółka. "Zyskaliśmy dodatkowy czas na przygotowanie długoterminowego planu restrukturyzacji" - podał...

Artur Kucharski posiada 14-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji niezależnego członka rady nadzorczej, w tym w spółkach publicznych notowanych na warszawskiej GPW - poinformowała Grupa Azoty na swojej stronie internetowej. Kucharski z wykształcenia jest inżynierem z 7-letnim doświadczeniem audytorskim, 7-letnim doświadczeniem doradczym i 14-letnim nadzorczym. W 2000 r. uzyskał dyplom ACCA oraz tytuł Executive MBA w 2011 roku - dodano.

Robert Bednarski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji dyrektora finansowego i członka zarządu w spółkach z branży rafineryjnej, chemicznej i budowlanej, w tym spółek publicznych, notowanych na GPW: ORLEN S.A., Ciech S.A., Boryszew S.A., Polimex-Mostostal S.A - podano w biogramie Bednarskiego opublikowanym przez Grupę Azoty.

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów, jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. 

Poleć
Udostępnij