Minister i KGS zapewniają: cukru w Polsce nie zabraknie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Magdalena Jarco PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-07-2022,9:55 Aktualizacja: 22-07-2022,9:57
A A A

W Polsce nie zabraknie cukru, bądźmy pewni, że zawsze go kupimy - gwarantuje Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa. Wszystkich handlowców, którzy nie mogą zaopatrzyć się w surowiec, zaprosił do Krajowej Grupy Spożywczej, która ma duże zapasy.

W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach. Niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu przez klientów.

skup ziarna, Elewarr, Krajowa Grupa Spożywcza, Henryk Kowalczyk

Krajowa Grupa Spożywcza wprowadza mechanizm skupu zboża od rolników

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa poinformował, że Krajowa Grupa Spożywcza wprowadza mechanizm skupu zboża od rolników, by mogli dostarczyć 30 proc. ziarna, a 70 proc. przechować u siebie i dostarczyć później. Gospodarz,...

"W Polsce nie zabraknie cukru, jesteśmy trzecim producentem cukru w UE, więc naprawdę mamy go bardzo dużo" - zaznaczył w wpisie na Twitterze szef resortu. Dodał, że "przejściowe trudności w logistyce zagranicznych koncernów handlowych spowodowały tego typu problemy".

Jak zapewnił Kowalczyk, Krajowa Grupa Spożywcza posiada duże zapasy cukru. "Realizuje w pełni kontrakty, ale też i ma duże nadwyżki. Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie mogą zaopatrzyć się w cukier gdzie indziej, wszystkich handlowców, do Krajowej Grupy Spożywczej. Popatrzmy spokojnie na zachowania rynkowe i bądźmy pewni, że zawsze cukier kupimy - stwierdził.

KGS również zapewniła, że w pełni realizuje kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych. Spółka jest największym dostawcą surowca w Polsce i kontroluje 40 proc. rynku. Zgodnie z informacjami produkuje 900 tys. ton cukru rocznie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt