Grupa Azoty zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie. Chodzi o ustalenie zakresu zabezpieczeń na aktywach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-06-2024,8:00 Aktualizacja: 23-06-2024,9:55
A A A

Zarząd Grupy Azoty poinformował, że zwołał na 18 lipca nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w celu wyrażenia zgody na ustalenie zakresu rozważanych zabezpieczeń na aktywach spółki w celu uzyskania finansowania.

Jak poinformowała Grupa Azoty, analogiczne uchwały ws. zwołania walnych zgromadzeń zostały podjęte przez zarządy spółek zależnych: Grupy Azoty Puławy, Grupy Azoty Police i Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Wszystkie dotyczą ustalenia zakresu zabezpieczeń na wybranych aktywach majątku Grupy Azoty lub określonych innych spółek z grupy kapitałowej.

Tym samym Grupa realizuje harmonogram działań ustalony z instytucjami finansowymi i równolegle prowadzi rozmowy z instytucjami w celu wypracowania długoterminowego porozumienia - zaznaczono w komunikacie.

grupa azoty, zakłady chemiczne police, walne zgromadzenie, zch police, produkcja nawozów

Grupa Azoty: walne Zakładów Chemicznych Police zdecydowało o ich dalszym istnieniu

Walne zgromadzenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police zdecydowało o ich dalszym istnieniu - poinformowała w piątek w komunikacie Grupa Azoty. Grupa Azoty poinformowała w piątek w komunikacie, że zwyczajne walne zgromadzenie jej spółki...

Według wiceprezesa Grupy Azoty Andrzeja Skolmowskiego, podjęte uchwały to kolejny etap w realizacji uzgodnień pomiędzy Grupą Azoty a instytucjami finansującymi. "Obecnie obowiązujące porozumienie z maja 2024 r. zostało podpisane na 2 miesiące, do 30 lipca br. Porozumienie pozwala nam wypracowywać konkretne rozwiązania i propozycje odpowiadające na wymagania instytucji finansowych. Docelowo dążymy do uzgodnienia długoterminowego planu finansowania i w tym kierunku prowadzone są rozmowy z instytucjami finansowymi" – powiedział Skolmowski, cytowany w komunikacie spółki.

W maju Grupa Azoty podpisała kolejny aneks do porozumienia z instytucjami finansującymi, obowiązujący do 30 lipca. Zawarcie aneksu do porozumienia zapewnia dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach umów o finansowanie i niepodejmowanie przez instytucje finansujące działań mających na celu anulowanie lub zredukowanie dostępnych limitów umów o finansowanie, jak również niewykorzystywanie określonych praw wynikających z umów o finansowanie w związku z ich naruszeniem lub potencjalnym naruszeniem w okresie obowiązywania porozumienia.

Grupa Azoty to drugi w UE producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Jest jedynym producentem melaminy w Polsce. Wytwarza również takie produkty jak: poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Grupa Azoty to spółka akcyjna, w której Skarb Państwa posiada 33 proc. akcji.

Poleć
Udostępnij