Eksporterzy mogą sprawdzić, gdzie i jaka żywność jest poszukiwana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2020,8:05 Aktualizacja: 30-03-2020,8:10
A A A

Polskie placówki dyplomatyczne informują o zainteresowaniu innych krajów dostawami produktów rolno-spożywczych. Ministerstwo rolnictwa uruchomiło zakładkę, gdzie można zobaczyć jaka żywność jest poszukiwana.

"Na naszej stronie internetowej uruchamiamy zakładkę: Możliwości eksportowe. W tym miejscu, na podstawie sygnałów z ambasad, będziemy informować o nowych możliwościach eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na rynki zagraniczne" - informuje resort.

pandemia koronawirusa, produkcja żywności, podaż żywności, skup bydła

Koronawirus będzie miał ograniczony wpływ na podaż żywności

Epidemia COVID-19 będzie miała ograniczony wpływ na sytuację podażową na krajowym rynku żywności. A obserwowany obecnie silny wzrost popytu ma charakter przejściowy i w najbliższych dniach wygaśnie - oceniają analitycy Credit Agricole. Polska jest...

Znajdą się tam ponadto dane kontaktowe, pod którymi będzie można uzyskać szczegółowe informacje. Jak zaznaczyło ministerstwo, wykorzystanie tych możliwości zależy już od samych przedsiębiorców i eksporterów.

Obecnie w zakładce znajdują się dwie oferty.

Rząd Indonezji podjął decyzję o tymczasowym zniesieniu wszelkich ograniczeń importowych wobec cebuli i czosnku, co oznacza brak konieczności uzyskiwania przez eksporterów kosztownych i długotrwałych pozwoleń. Nowa regulacja jest ważna do 31 maja 2020 r.

Singapur natomiast pilnie poszukuje dodatkowych źródeł dostaw produktów rolno-spożywczych, w tym przede wszystkim: produktów świeżych (dla wypełnienia luki w produktach importowanych z Australii) takich jak nabiał (mleko, jogurty, sery, masło, śmietana), warzywa (np. brokuły, papryka, sałaty).

Jest także zapotrzebowanie na warzywa mrożone, gotowe dania mrożone (np. pizza), owoce morza, makarony, warzywa w konserwach, sosy do spaghetti i dań gotowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt