Copy LinkXFacebookShare

Pożar w gospodarstwie. W ogniu stanął budynek z sieczkarnią i kombajnem

Nad ranem strażacy zostali wezwani do pożaru w gospodarstwie, gdzie w płomieniach stanął budynek, w którym znajdowały się maszyny rolnicze i drewno.  

W nocy z minionej soboty na niedzielę – o godz. 4:50 – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie (woj. mazowieckie) otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Kromnowie. Bezzwłocznie zostali tam wysłani ratownicy.

W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej ogniem w całości objęty był drewniany budynek gospodarczy, w którym znajdowały się kombajn zbożowy, sieczkarnia kukurydzowa oraz drewno opałowe. Ogień gaszono 4 strumieniami wody” – brzmi relacja zamieszczona w mediach społecznościowych sochaczewskiej KP PSP.

W akcji gaśniczej, oprócz strażaków z tej jednostki, brały też udział zastępy z OSP Kromnów, OSP Miszory, OSP Śladów, OSP Młodzieszyn i OSP Witkowice – w sumie było to ok. 30 pożarników. Póki co nie podano, jakiej wielkości straty ponieśli gospodarze. Przyczyna pojawienia się ognia będzie ustalana – na miejscu była policja.

Zobacz nas w Google News

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku