Copy LinkXFacebookShare

Koszenie rzepaku nagle przerwane. Kombajn wpadł do wykopu

Nietypowe zdarzenie podczas żniw odnotowano na Lubelszczyźnie. Kombajn, którym koszono rzepak, wjechał w niezabezpieczony wykop znajdujący się na skraju pola. Maszyna uległa uszkodzeniu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (31 sierpnia) w obrębie miejscowości Janowice (pow. świdnicki, woj. lubelskie). Gdy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku odebrał zgłoszenie o nim, wysłał na miejsce patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący maszyną podczas koszenia rzepaku najechał na niezabezpieczony wykop. W wyniku zdarzenia kombajn przechylił się, a zamontowany heder uległ uszkodzeniu. Na szczęście operatorowi maszyny nic się nie stało – relacjonuje asp. sztab. Elwira Domaradzka, oficer prasowy świdnickiej KPP.

Jak dodaje, policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Będą sprawdzać, kto wykonywał prace ziemne i czy były nieprawidłowości w zabezpieczeniu terenu, na którym je prowadzono.

– Przypominamy o konieczności odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia wszelkich wykopów, szczególnie tych znajdujących się w pobliżu pól uprawnych, dróg lub terenów użytkowanych przez osoby trzecie – wskazuje Elwira Domaradzka.

Zobacz nas w Google News

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

Aktualności

Śmiertelna orka. Zginął 24-latek przygnieciony przez ciągnik