Copy LinkXFacebookShare

Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Noc spędził w policyjnej celi

Do 3 lat więzienia grozi 70-latkowi, który wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego po pijanemu i – w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa – doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie (woj. mazowieckie) otrzymał 17 września zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 616 w miejscowości Kalisz.

Wysłani tam funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, jadąc od strony Ciechanowa w kierunku Gruduska, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autem marki Iveco 30-letniemu mieszkańcowi powiatu płockiego. W wyniku zdarzenia, 70-letni kierowca traktora wjechał do rowu.

Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 70-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Pobrano od niego krew do badań. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej – informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy ciechanowskiej KPP.

I ostrzega, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, można wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

– Alkohol prowadzi do: zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji, a także do rozproszenia uwagi oraz senności – wymienia asp. Sakowska.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki