Copy LinkXFacebookShare

Tendencja zwyżkowa trwa

Na rynku UE tendencja zwyżkowa ceny skupu tuczników trwa. Wzrost ten wyniósł we Francji 0,8 zaś w Austrii 5,1 centa. W Niemczech również ceny poszły w górę.

Cena poubojowa tuczników w 17 tygodniu br. wyniosła w Niemczech 1,446 euro/kg i była wyższa od zanotowanej tydzień wcześniej, kiedy płacono 1,396 euro/kg.

Najwyższą stawkę (pomijając oczywiście Wielka Brytanię, gdzie cena skupu od 11 tygodnia br. utrzymuje się na poziomie 1,7 euro/kg) odnotowano w Hiszpanii, gdzie rolnicy otrzymują 1,565 euro/kg już od dwóch tygodni.  We Włoszech cena skupu w 17 tygodniu 2014 roku wyniosła 1,543 euro/kg, we Francji 1,455 euro/kg, w Danii 1,414 euro/kg oraz w Holandii 1,358 euro/kg.

Niemal we wszystkich krajach cena skupu w omawianym tygodniu była wyższa od notowanych w 15 i 16. Jedynie we Włoszech nastąpił niewielki spadek.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

Jakub Napierała
Hodowla

Jakub Napierała stawia na rentowność produkcji trzody chlewnej

Bydło rzeźne, ceny, notowania w skupie
Hodowla

Wzrost cen bydła rzeźnego wyhamował