Copy LinkXFacebookShare

Rolnik nie odpuścił i wygrał. Nie zapłaci za naprawę kabla

Marcin Maleta, rolnik z Rogówka (pow. toruński, woj.kujawsko-pomorskie), który wykopał podczas orki kabel energetyczny, wygrał z Energą. Energetycy nie obciążą go kosztami uszkodzenia przewodu.

W sprawie konfliktu do "Gazety Pomorskiej" odezwała się rzecznik firmy Energa Operator. "Po interwencjach dziennikarskich, sprawa została raz jeszcze przeanalizowana" – pisze Katarzyna Kołodziejska.

"Trudno będzie dziś co do centymetra udowodnić, na jakiej głębokości leżał kabel w momencie wykonywania prac rolnych. Wielokrotna uprawa ziemi mogła spowodować zmniejszenie odległości kabla od powierzchni ziemi" – czytamy dalej w piśmie.  

Ostatecznie firma postanowiła ustąpić i przy współpracy z właścicielem gruntu odstąpiła od obciążania go kosztami naprawy kabla i wycofała dokumenty złożone do starostwa w celu uzyskania decyzji administracyjnej na wejście na teren nieruchomości w celu naprawy.

– Rzeczywiście, przyjechali z Energi, przywieźli mi dokument, w którym potwierdzili, że nie będą obciążać nas żadnymi kosztami. W takiej sytuacji zgodziłem się wpuścić ekipę na swoje pole i naprawa została dokonana – mówi dziennikowi Marcin Maleta.  

Pod koniec listopada gospodarz podczas orki na polu przed domem wykopał kabel 360V, o czym poinformował natychmiast energetyków. Kabel znajdował się na około 30 cm, podczas gdy operator sieci utrzymywał, że został wkopany na głębokości 80 cm.
 

źródło: "Gazeta Pomorska"

Zobacz nas w Google News

odbudowa sektora świń, trzoda chlewna, ASF, Stefan Krajewski, MRiRW, bioasekuracja, hodowla świń, producenci trzody chlewnej, lochy, eksport wieprzowiny
Hodowla

Odbudowa sektora świń. Minister zapowiada nowe wsparcie

raport Carlo Fidanza, Parlament Europejski, trzoda chlewna, ASF, bioasekuracja, WPR, Wspólna Polityka Rolna, hodowla świń, wieprzowina, Unia Europejska, rolnictwo, dobrostan zwierząt
Hodowla

Raport Carlo Fidanza: silniejsze wsparcie dla hodowców świń

Aktualności

Zderzenie ciągnika z ciężarówką. Traktorzysta zmarł w szpitalu