Copy LinkXFacebookShare

KRUS dmucha na zimne. Zasady bezpieczeństwa w chmurze

Nowy kurs e-learningowy KRUS, dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodych ludzi na wsi, zostanie udostępniony użytkownikom z wykorzystaniem IBM Cloud. Dzięki temu ma spaść liczba wypadków w rolnictwie.

Według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy USA, uprawa roli jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów, gdzie ryzyko obrażeń śmiertelnych i innych zagrażających zdrowiu i życiu jest bardzo wysokie.

Jak dotąd Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniała materiały edukacyjne tylko w postaci broszur prewencyjnych.

W tym roku zdecydowała się rozszerzyć program szkoleń prewencyjnych przez udostępnienie kursu dla dzieci ze środowisk wiejskich w wersji online.

– Przeniesienie platformy e-learningowej do chmury pozwoli nam dotrzeć do większej liczby młodych ludzi, potencjalnie narażonych na wypadki w gospodarstwach rolnych – powiedział Wacław Bejtan, Wicedyrektor Biura Informatyki i Telekomunikacji w KRUS.

– W dobie urządzeń mobilnych, szkolenia online bardzo zwiększają zasięg i liczbę odbiorców, umożliwiając lepsze wdrażanie zasad dotyczących bezpieczeństwa pracy na wsi – dodaje.

– Miesiące letnie są krytyczne jeśli chodzi o liczbę wypadków na wsi. Decydując się na zbudowanie swojej platformy e-learningowej w oparciu o IBM Cloud, KRUS zyskał elastyczność w zarządzaniu nią, zwiększył jej innowacyjność, a przez to wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rolników – mówi Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie.
 

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

Aktualności

Składki na ubezpieczenie rolników – KRUS wprowadza zmianę

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR