Copy LinkXFacebookShare

Nakradli drewna za kilka tysięcy złotych

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież drewna oraz dwóch kamer leśnego monitoringu zatrzymali starogardzcy (woj. pomorskie) kryminalni. Straty powstałe w wyniku złodziejskiej działalności oszacowano na ponad 8 tys. zł.

Policjanci przedstawili zarzuty mężczyznom w wieku 34 i 45 lat. Do popełnienia przestępstw doszło w sierpniu w lasach Nadleśnictwa Starogard.


"Jak ustalili śledczy, sprawcy aż 6 razy wywozili drewno z lasu. Kradli pocięte i składowane pnie dębów, świerków, brzozy oraz sosny. Starszy z zatrzymanych odpowie dodatkowo za kradzież dwóch kamer monitoringu, które strzegły porządku w kompleksach leśnych" – podaje starogardzka Komenda Powiatowa Policji.

Funkcjonariusze odzyskali jedno ze skradzionych urządzeń. Ustalili bowiem miejsce, w którym sprawca – aby pozbyć się dowodów – zakopał skradzioną kamerę.

"Podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za kradzież drewna grozi kara do 5 lat więzienia. Poza tym sąd może orzec nawiązkę w wysokości podwójnej wartości skradzionego drewna" – podsumowują stróże prawa.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

Aktualności

Śmiertelne zderzenie z ciągnikiem. 69-latek zginął na miejscu