Copy LinkXFacebookShare

Przyczepa rolnicza wywróciła się na „krajówce”

Na szczęście nikomu nic się nie stało w groźnie wyglądającym zdarzeniu z udziałem zestawu rolniczego na drodze krajowej nr 15. Z wywróconej przyczepy ciągnika wysypała się pasza.


Do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o przewróconej przyczepie rolniczej w Strzelnie. Do akcji skierowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp z OSP Strzelno.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik rolniczy z przewróconą przyczepą, z której wypadły worki typu Big Bag wypełnione paszą. Droga krajowa była całkowicie zablokowana" – opisuje sytuacje mogileńska KP PSP.

Działania ratowników polegały na pomocy w postawieniu przewróconego pojazdu na koła oraz uprzątnięciu drogi. Worki z paszą (prawdopodobnie śrutą) zostały załadowane na podstawioną przyczepę przy pomocy ładowarki. Na czas działań ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Na miejsce zdarzenia przybyli także policja i przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Działania zastępów trwały ok. 2 godzin.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki