Copy LinkXFacebookShare

Ciągnik zapalił się na drodze. Została tylko kupa żelastwa

Ruch na drodze powiatowej trzeba było wstrzymać na czas akcji gaśniczej, po tym jak w płomieniach stanął ciągnik rolniczy z kosiarką. Z maszyny niewiele zostało.

W miniony czwartek do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej (woj. małopolskie) wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego na drodze powiatowej w miejscowości Zabrnie. Do zdarzenia zadysponowane zastępy z tej jednostki oraz dwa zastępy OSP Szczucin i policję.

Strażacy podali wodę na płonącą maszynę, zajęli się też chłodzeniem jej zbiorników z olejem hydraulicznym. Sprawdzili również po tym wszystkim traktor – a właściwie to co z niego zostało – przy użyciu kamery termowizyjnej pod kątem ewentualnych, ukrytych zarzewi ognia.

– Osoba kierująca pojazdem ewakuowała się przed przybyciem służb. Ciągnik uległ całkowitemu spaleniu. Ruch na drodze powiatowej na czas działań został wstrzymany – informuje mł. kpt. Mateusz Kaczówka z KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki