Copy LinkXFacebookShare

W Szepietowie wybrano najładniejsze okazy bydła mięsnego

Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego odbyła się w Szepietowie na Podlasiu. Hodowcy na ringu zaprezentowali 80 sztuk bydła mięsnego.
 
W ostatni weekend czerwca na terenie PODR w Szepietowie odbyła się VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego. 
 
Komisja sędziowska w składzie Zbigniew Góral – przewodniczący, Jerzy Moniuszko i Barbara Binerowska-Musiał, dokonała oceny bydła ras mięsnych w pięciu kategoriach: buhaje do 24 miesięcy, buhaje powyżej 24 miesięcy, krowy z cielętami, jałowice do 18 miesięcy oraz jałowice powyżej 18 miesięcy.
 
Superczempionem VI Krajowej Wystawy Bydła Mięsnego została jałowica w kategorii wiekowej do 18 m-cy rasy limousine o imieniu Luka-4 należąca do Pawła Goławskiego. 
 
Czempionem w kategorii buhaje do 24 m-cy został buhaj rasy belgijskiej biało-błękitnej o imieniu E-Klemens, którego właścicielem jest Bernard Landuyt.
 
W rasie charolaise wygrał Eset z hodowli Kacpra Napiórkowskiego. Wśród rasy limousine wygrał Emigrant E należący do Zbigniewa Kołoszyca. Najpiękniejszym buhajem rasy salers został Fero z hodowli Błażeja Bochyńskiego.
 
Wśród buhajów powyżej 24 m-cy w rasie charolaise zwyciężył Dany należący do Adama Kolocha. W rasie limousine zwyciężył Dog Krzysztofa Pulkowskiego.
 
W kategorii krowy z cielętami rasy charolaise zwyciężyła Nefertie PS z hodowli Patryka Szerfenberga.
 
W kategorii jałowice do 18 m-cy zwyciężyła samica angus czerwony o imieniu Pawa-3 należąca do Ryszarda Dmochowskiego, a także jałowica rasy belgijskiej biało-błękitnej o imieniu B-Tina Z KAV, której właścicielem jest Bernard Landuyt.
 
W rasie charolaise wygrała Kora z hodowli Kacpra Napiórkowskiego, a w rasie hereford Klika należąca do Krzysztofa Golmanowskiego. Z kolei w rasie limousine zwyciężyła Luka-4 z gospodarstwa Pawła Goławskiego.
 
W kategorii jałowice powyżej 18 m-cy wygrała Kalina rasy belgijskiej biało-błękitnej, której właścicielem jest Bernard Landuyt. W rasie blonde d‘aquitaine wygrała Nutra 4 z fermy Przemysława Chylińskiego, a w rasie charolaise Francoise 2, której właścicielem jest Michał Kaczorek.
 
W rasie galloway wygrała Endywia, a jej właścicielką jest Monika Kopica. Natomiast w rasie highland cattle zwyciężyła Smila z hodowli Barbary Szleger. W rasie limousine wygrała Lesanka 1P z gospodarstwa Piotra Kraśnickiego.
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród – Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka