Copy LinkXFacebookShare

Minister rolnictwa do Tuska: premierze, też zrób rachunek sumienia

Szef rządu Donald Tusk oczekuje od swoich ministrów raportów z ich dotychczasowej pracy. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski z PSL zachęca do tego samego Tuska. – Jak wszyscy to wszyscy, premier również powinien zrobić rachunek sumienia – powiedział „Super Expressowi” polityk.

We wtorkowym wydaniu "SE" można przeczytać, że przed pierwszą rocznicą wyborów parlamentarnych, które doprowadziły do zmiany władzy, Donald Tusk chce, żeby ministrowie wytłumaczyli się ze swoich błędów i niedociągnięć. Premier ma zabierać ministrów w krajowe podróże, by spotykali się ze środowiskami, które – jak się wyraził – mają powody do niepokoju albo straciły zaufanie do rządu.

"Będę oczekiwał od pań i panów ministrów bardzo rzetelnych, uczciwych do bólu prawdziwych mini-raportów, w których sprawach czujecie, że nie idzie najlepiej. Bardzo mi zależy na tym, żebyście wszyscy wzięli na swoje barki odpowiedzialność za spotkania i rozmowy trudne. Prawda bywa trudna" – mówił szef rządu.

Zdaniem ministra Czesława Siekierskiego z PSL – cytowanego przez "SE" – przewodniczący Platformy Obywatelskiej i zarazem premier, nie powinien być wcale traktowany wyjątkowo.

"Jak wszyscy to wszyscy, premier również powinien zrobić rachunek sumienia. Na Radzie Ministrów jest za mało dyskusji i dialogu, panuje dominacja premiera, ona jest zdecydowanie za duża" – powiedział minister. Ludowiec dodał, że bierze się to z wyjątkowo silnej osobowości Tuska.

"Ja chętnie podzielę się z premierem tym, co zrobiłem, a czego nie zrobiłem, jestem wierzący i z chęcią spowiedzi dokonam" – zadeklarował Siekierski. 

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka