Copy LinkXFacebookShare

Potężny pożar hali ze słomą. Dotkliwe straty gospodarzy

Przez kilka godzin sześć zastępów straży pożarnej zmagało się na Lubelszczyźnie z pożarem hali łukowej, wypełnionej przechowywaną w niej słomą.

Pożar wybuchł przed południem w miniony wtorek (3 grudnia) w Kolonii Jelnica (pow. bialski, woj. lubelskie). W płonącej hali magazynowej przechowywano ok. 800 balotów słomy.

– Był to pożar w pełni rozwinięty. Zorganizowano zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu oraz utworzono punkt czerpania wody z pobliskiej rzeki. Dalsze czynności polegały na stopniowym przegrzebywaniu i zalewaniu płonącej słomy – powiedział, cytowany na portalu Polskiego Radia Lublin, mł. kpt. Marek Waszczuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,

Jak dodał, akcja gaśnicza była długotrwała i wyczerpująca. Trwała ponad 7 godzin. Uczestniczyło w niej 6 zastępów straży pożarnej.

Jak podało lubelskie radio, straty po pożarze wstępnie oszacowano na około 120 tysięcy złotych.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki