Ubijanie chorych krów to w Niemczech masowy proceder

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2019,10:05 Aktualizacja: 16-04-2019,10:19
A A A

Niemieccy obrońcy zwierząt z fundacji SOKO Tierschutz opublikowali film, na którym widać jak chore, ranne krowy trafiają do ubojni. Niektóre nie mają siły stać na nogach, są kopane i wciągane za pomocą lin do samochodów.

Przedstawiciele fundacji twierdzą, że w tylko samej Dolnej Saksonii w ciągu pół roku miały miejsce cztery takie przypadki. Julia Klöckner, minister rolnictwa nazwała te działania kryminalnymi.

kontrole w Polsce, inspekcja weterynaryjna, ubój bydła, KE

Komisja Europejska zaleca zwiększenie kar za nielegalny ubój bydła

Główny lekarz weterynarii, Paweł Niemczuk poinformował w poniedziałek 11 lutego, że Komisja Europejska przekazała Polsce zalecenia w związku ze stwierdzeniem przypadku nielegalnego uboju bydła. Dotyczą one między innymi potrzeby zwiększenia...

Mięso z rzeźni częściowo zostało zabezpieczone i jest badane. We wcześniejszych przypadkach ubojnie zostały zamknięte, a postępowanie wszczęła prokuratura. Towary z rzeźni, gdzie dochodziło do nielegalnego uboju trafiły do Holandii, ale niewykluczone, że także do Polski.

Media zwracają uwagę, że pojedynczy podobny przypadek w mazowieckim Kalinowie został rozdmuchany na całą Europie. Tymczasem w Niemczech jest to masowy proceder.

Według tamtejszych przepisów, chore bydło powinno zostać uśpione w gospodarstwie. Związane jest to z kosztami dla rolnika. A w przypadku sprzedaży chorego bydła zyskuje farmer, przewoźnik oraz rzeźnia.

Czy Niemcy poniosą podobne konsekwencje do tych, jakie dotknęły Polskę?
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA