MRiRW odpowiada na list otwarty urzędowych lekarzy weterynarii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: MRiRW (em) | redakcja@agropolska.pl
24-06-2021,12:20 Aktualizacja: 24-06-2021,12:23
A A A

Ministerstwo rolnictwa informuje, że nie są obecnie prowadzone formalne prace nad projektem rozporządzenia dotyczącego zasad wynagradzania osób wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii za wykonywanie czynności urzędowych.

Resort odpowiedział na list otwarty urzędowych lekarzy weterynarii sprawujących czynności z wyznaczenia do Grzegorza Pudy.

Lekarze weterynarii, grzegorz puda, GIW, ministerstwo rolnictwa

Lekarze weterynarii odstąpią od pracy? Chodzi o wynagrodzenia

Tak bezpardonowy atak na naszą grupę zawodową musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją - piszą urzędowi lekarze weterynarii w liście otwartym do Grzegorza Pudy, ministra rolnictwa. Są przeciwni zmianom w zasadach ich wynagradzania. Wskazują poważne...

Wyjaśnia, że projekt, o którym w nim mowa został załączony wyłącznie jako roboczy dokument informacyjny związany z projektem ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej oraz niektórych innych ustaw (poz. UC59 w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów), przedstawionego do uzgodnień i konsultacji publicznych.

"Sam projekt rozporządzenia, jako materiał informacyjny, nie jest wiążącym dokumentem i nie stanowi ostatecznej wersji przygotowanej w celu przekazania do dalszych prac legislacyjnych. Projekt rozporządzenia będzie przedmiotem odrębnej procedury legislacyjnej. Planowany termin prowadzenia konsultacji właściwego projektu, to IV kwartał bieżącego roku" - czytamy w komunikacie MRiRW.

Urzędnicy zapewniają, że "niezależnie od tego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokona analizy i rozważy uwagi oraz informacje przekazane w liście otwartym. Przed rozpoczęciem właściwej procedury legislacyjnej planowane są konsultacje z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, sygnatariuszy listu otwartego oraz Głównego Lekarza Weterynarii. Konsultacje będą zmierzały do wyjaśnienia podnoszonych uwag i wątpliwości oraz znalezienia konsensusu w tej istotnej spawie".
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu