Multiline – elastyczny wielozadaniowiec z Synkro i Terradisc

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-10-2017,11:05 Aktualizacja: 12-10-2017,21:44
A A A

Nowe rozwiązanie Pöttingera - Multiline to połączenie krótkiej brony talerzowej lub kultywatora z siewnikiem.

 

Zdaniem Pöttingera jest to niedrogi i wydajny zestaw do siewu w mulcz, który wyróżnia się dużą wielozadaniowością. Agregat może być użyty zarówno do pracy solo lub w kombinacji. Nowa kombinacja Multiline może współpracować z ciągnikami o stosunkowo małej masie.

 

Pöttinger Aerosem PCS

Pöttinger poszerza rodzinę multiline

Austriacki specjalista od budowy maszyn do produkcji zielonek coraz bardziej zwiększa udziały w segmencie sprzętu do uprawy gleby i siewu. Dowodem tego był pokaz na polu pełnym samosiewów rzepaku nieopodal siedziby firmy w Grieskirchen, w...

Terradisc Multiline występuje w szerokości roboczej 3 i 4 m. Bazę kombinacji stanowi krótka brona talerzowa Terradisc lub w przypadku połączenia z kultywatorem - model Synkro 3030. W każdym przypadku w kombinacji znajduje się nowy wał oponowy. Zestaw jest przyczepiany do ciągnika przez dyszel na cięgnach dolnych kat. III. Multiline może pracować z prostym ciągnikiem.

 

Alternatywa dla mulczu

Kombinacja z siewnikiem stanowi interesująca alternatywę dla rozwiązań do siewu w mulcz. Ugniatający wał oponowy przenosi cały ciężar maszyny na glebę. Ciągnik nie musi być więc dociążany z przodu. System Multiline wyposażony jest w oponowy wał ugniatający w ustawieniu offset jest rozwiązaniem chroniącym glebę. Koła wału oponowego ugniatają po dwa rzędy wysiewu w rozstawie 12,5 cm. Podczas przejazdów transportowych i uwrociowych zestaw unoszony jest na wale oponowym. Uzyskiwany wówczas prześwit wynosi 27 cm. Do podnoszenia kombinacji konieczny jest zawór dwustronnego działania. Zarówno w przypadku krótkiej brony talerzowej, jak i kultywatora połączenie ze standardowym siewnikiem Vitasem ADD i Aerosem ADD następuje przez wał. Siewnik można łatwo montować i zdemontować – w zależności od tego, czy urządzenie ma pracować solo czy też nie. Maszyna na polu i podczas transportu po drogach opiera się na 4-dzielnym ugniatających wale oponowym podpartym na środku i podzielonym centralnie. Takie rozwiązanie zapewnia spokojną jazdę i stabilność podczas transportu.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT