VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Eksperci pomogą w wyborze mikroinstalacji OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska I perkowska@apra.pl
27-04-2015,14:05 Aktualizacja: 27-04-2015,14:18
A A A

12 i 13 maja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędzie się VIII Forum Energetyki Prosumenckiej organizowane przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Patronat medialny nad największym w kraju spotkaniem sektora prosumenckiego objęła „Agroenergetyka”.

Kim jest prosument? Co zyska, a co straci po wejściu w życiu nowej ustawy o OZE? W jaki rodzaj mikroinstalacji warto zainwestować? Czy zrobić to dziś, czy dopiero za rok i jakie wybrać źródło finansowania? – to tylko niektóre z tematów forum organizowanego tradycyjnie przez IEO.

W trakcie dwudniowej imprezy odbędzie się kilkanaście wykładów, prezentacji i paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. taryfom gwarantowanym FiT i net-meteringowi, kwestiom podatkowym, dotacjom inwestycyjnym, mikroinstalacjom hybrydowym, nowym normom dla instalacji OZE, zarządzaniu mikrosieciami energetycznymi, OZE w gospodarstwach rolnych oraz finansowaniu projektów odnawialnych źródeł energii z programów RPO, Horyzont 2020 i Prosument.

Jako prelegenci wystąpią eksperci, naukowcy i politycy m.in. prezes IEO Grzegorz Wiśniewski, poseł Artur Bramora – autor „słynnej” poprawki prosumenckiej do ustawy o OZE, były wicepremier Waldemar Pawlak, były minister środowiska prof. Maciej Nowicki, prezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha, prezes PORT PC Paweł Lachman, prof. Klaus Brochardt z Dyrekcji Generalnej ENER Komisji Europejskiej, dyrektor biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Roland Python, prezydent SDO w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym Lutz Ribbe i prezes WFOŚiGW w Szczecinie Jacek Chrzanowski.

Forum towarzyszyć będzie oddzielna sesja tematyczna poświęcona wynikom projektu „Odnawialne Źródła Energii w gospodarstwach rolnych” – OZERISE www.ozerise.pl.

Konferencja rozpocznie się we wtorek 12 maja o godz. 10. Chętni do udziału w spotkaniu mogą zarejestrować się do 6 maja za pośrednictwem strony internetowej www.forum.ieo.pl.

Tegoroczne Forum jest kontynuacją odbywającego się od 2008 roku Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy, będącego od lat jedynym w Polsce spotkaniem sektora OZE gromadzącym ekspertów, producentów, dystrybutorów, naukowców, polityków, samorządowców i prosumentów. Do tej pory wzięło w nim udział kilka tysięcy osób.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama