Światowi eksperci na Energy Future Week w Poznaniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
06-04-2016,13:05 Aktualizacja: 06-04-2016,13:34
A A A

Inteligentna energetyka i innowacyjna gospodarka będą głównymi tematami Energy Future Week – cyklu kongresów i konferencji, które potrwają od 10 do 13 maja w Poznaniu. Uczestniczyć w nich będą przedstawiciele grup energetycznych, eksperci i praktycy z Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

W ramach Energy Future Week odbędą się: EXPOPOWER Międzynarodowe Targi Energetyki (10-12.05.2016), ENERGIA.21 Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy (10-11.05.2016), Forum InnoPower - ERRA Regulatory Innovation Day (12-13.05.2016), konferencja dla branży gazowniczej – GasReg.21 (11-12.05.2016) oraz GreenPOWER Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej (10-12.05.2016).

mikroklastry energetyczne, ministerstwo energii, dystrybucja energii, magazyn energii, energia odnawialna, nfośigw

Energia odnawialna popłynie na wieś z mikroklastrów energetycznych

Tworzenie lokalnych mikroklastrów energetycznych, głównie w gminach wiejskich, to najnowszy pomysł Ministerstwa Energii. Póki co, urzędnicy zastanawiają się jednak, w jaki sposób miałyby być finansowane. - Jako...

Do udziału w kongresach i konferencjach zaproszono ponad 200 panelistów z całego świata, w tym przedstawicieli Electric Power Research Institute, Instytutu Jacques’a Delorsa, Public Utility Research Center, Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a także regulatorów, wytwórców i dystrybutorów energii. Jak tłumaczą organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie – nacisk w wyborze gości położony został na dużych odbiorców energii i przemysłowych uczestników rynku energii.

W dyskusjach wezmą udział m.in. Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej oraz Michał Kurtyka, wiceminister energii odpowiedzialny za negocjacje dotyczące kwestii energetycznych z UE.

Podczas targów Expopower i GreenPOWER będzie można zapoznać się z ofertą ponad 200 firm z Polski i zagranicy, dowiedzieć się więcej o nowych produktach i usługach z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, a także elektrotechniki i elektroniki przemysłowej. Dodatkowo, można będzie poznać nowoczesne technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Wśród liderów w poznańskich pawilonach prezentować będą się m.in. Apator, Efen, Busch Polska, Schneider, ABB, Mikronika, Elektorbudowa, ZPUE, PGE, ENEA, Jean Muller, Siba, Zircon, Oberhauser, Solarworld, Sumo Energy, Fronius Polska, Remor, Freevolt, Selfa, Delta Energy Systems, Rossa, Emu, Jean Mueller Polska, Dehn, Solaredge Technologies, Kaco New Energy i Keno. Wiele firm zaprezentuje w Poznaniu po raz pierwszy w tym roku swoje nowe produkty i technologie.

Udział w targach będzie bezpłatny.

elektrownia wiatrowa, mikroinstalacja, odległość wiatraków od zabudowań, urząd dozoru technicznego

Pozwolenie na produkcję energii z wiatraka będzie kosztowało

10-krotność całkowitej wysokości wiatraka – taka ma być minimalna odległość elektrowni wiatrowej, większej niż mikroinstalacja, od zabudowań mieszkalnych i cennych przyrodniczo terenów – zakłada najnowszy projekt ustawy autorstwa...

Tematyka seminariów odbywających się ramach kongresu Energia.21, konferencji GasReg.21 i InnoPower Forum - ERRA Regulatory Innovation Day dotyczyć będzie bezpieczeństwa energetycznego, konkurencji i zrównoważonego rozwoju, rynku gazowego w Polsce i Europie oraz innowacyjności w energetyce.

Konferencje zgromadzą innowatorów i startuper’ów, naukowców, studentów, pracowników przedsiębiorstw energetycznych, administracji, organizacji międzynarodowych, instytucji działających w sektorze R&D, instytucji finansowych, handlowców, przedstawicieli think-tanków oraz wszystkich tych, dla których ważna jest innowacyjność w energetyce.

Rejestracja i informacje na temat wydarzeń na www.efweek.pl oraz www.expopower.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama