Smart city na żywo, czyli miasteczko na targach Pol-Eco-System

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-10-2015,15:30 Aktualizacja: 12-10-2015,15:49
A A A

Tegoroczna przestrzeń specjalna Miasteczko Ekologiczne zapowiada się bardzo ciekawie. To unikalne w skali kraju wydarzenie, podczas którego w formie interaktywnej prezentowane są ekologiczne i ekonomiczne urządzenia, maszyny oraz technologie, zajmie cały pawilon 8 podczas targów Pol-Eco-System w Poznaniu (27-30 października).

Uzupełnieniem ekspozycji będzie czterodniowy program wydarzeń.

W ramach Miasteczka Ekologicznego zostanie zaprezentowane całe spektrum rozwiązań, które nie tylko dbają o środowisko naturalne, ale też oszczędzają zasoby naturalne, czas i pieniądze.

Wystawcy pokażą rozwiązania dedykowane zarówno do domów prywatnych, jak i firm, samorządów, zarządców osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych, biurowych czy rekreacji. Wszystkie wpływają na poprawę komfortu i jakości życia.

Ciekawe produkty i technologie

Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można zobaczyć m.in. przydomową oczyszczalnię ścieków, słupy oświetleniowe ze zintegrowanym koszem na odpady, kompostowniki, deszczownice, systemy nawadniania, filtry do studzienek, pojemniki podziemne i półpodziemne na odpady, a także szereg urządzeń z zakresu gospodarki komunalnej, jak kosiarki, myjki, szorowarki, zamiatarki.

Zaprezentowane zostaną także biotechnologie do oczyszczania zbiorników wodnych oraz nowoczesny sprzęt badawczy i diagnostyczny do weryfikacji parametrów wewnętrznych i zewnętrznych budynków, rozwiązań pasywnych w budownictwie i sprawności instalacji OZE.

W Miasteczku zaparkują również elektryczne skutery miejskie, rowery hybrydowe z elektrycznym wspomaganiem oraz auta osobowe (takich marek jak Ford, Skoda czy Fiat) i inne pojazdy napędzane alternatywnym paliwem CNG i LNG.

Część z nich stanowić będzie tzw. strefę metanu. Uzupełnieniem ekspozycji będą kompresory bezolejowe przeznaczone do przy-firmowego i przy-domowego tankowania pojazdów gazem ziemnym (CNG) oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Ponadto wystawcy zaprezentują rozwiązania dedykowane do przestrzeni miejskich, jak oznaczenia dla niewidomych i niedowidzących oraz tzw. małą architekturę miejską, jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz kosze i worki na psie odpady.

W ramach Miasteczka zobaczymy także autobus energetyczny, który stanowi jeden z obecnie realizowanych projektów edukacyjno-informacyjnych Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Wydarzenia w ramach miasteczka

Istotnym elementem uzupełniającym specjalną przestrzeń będą konferencje odbywające się na otwartej salce. We wtorek 27 października odbędzie się konferencja "Metan dla motoryzacji".

Zainteresowanych ideą "smart city" organizatorzy zapraszają w środę, 28 października na konferencję "Inteligentne rozwiązania dla samorządu terytorialnego", a w czwartek i piątek (29 i 30 października), będzie miało miejsce największe spotkanie branży biomasowej na targach - konferencja Biomasa - Energia Biznesu 2015.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama