Pogoda dla prosumenta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska I perkowska@apra.pl
17-11-2015,14:20 Aktualizacja: 17-11-2015,14:15
A A A

Aktualna sytuacja i perspektywy rozwoju krajowego rynku fotowoltaiki oraz praktyczne rozwiązania w zakresie instalacji prosumenckich – to tematy konferencji w Świdnicy organizowanej przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Impreza odbędzie się 26 listopada w miejscowym Centrum Technologii Energetycznych.

Spotkanie ma być okazją do dokonania przeglądu krajowych i zagranicznych rozwiązań stosowanych w systemach fotowoltaicznych. Szczegółowo omówione zostaną programy funkcjonalno-użytkowe dla gmin i zagadnienia związane z przyłączeniem instalacji do sieci, a potencjalni inwestorzy zapoznają się z dobrym praktykami pozwalającymi na uniknięcie błędów, ograniczenie ryzyka oraz budowę bezpiecznych instalacji PV. Przedstawione będą również programy wspierające rozwój fotowoltaiki i możliwości finansowego wsparcia tego typu inwestycji w Polsce. Goście odwiedzą ponadto farmę PV przy Centrum Technologii Energetycznych.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr inż. Tadeusz Żdanowicz z Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, Piotr Mikos - ekspert ds. fotowoltaiki Domy Czystej Energii, Bogdan Szymański z SBF Polska PV, Marek Mordarski z Elko-Bis, Krzysztof Brzozowski oraz Marek Rybiański z Centrum Technologii Energetycznych.

Renexpo Poland 2015, Tauron Sprzedaż, Opeus Energia

Fotowoltaiczne nowości od Tauron Sprzedaż i Opeus Energia

Tauron Sprzedaż i Opeus Energia prezentować będą rozwiązania z zakresu instalacji PV, optymalizacji produkcji i konsumpcji energii oraz przeprowadzą konsultacje dla osób zainteresowanych inwestowaniem w fotowoltaikę. Firmy na wspólnym...

Do udziału w konferencji zaproszeni są przedstawiciele samorządów lokalnych, małych i średnich firm, zakładów przetwórstwa spożywczego, rolnicy oraz inwestorzy zainteresowani produkcją własnej energii. Uczestnictwo jest w niej jest bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Pogoda dla prosumenta“ dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość - pozarządowa organizacja ekspercka pełniąca rolę brokera technologii i innowacji, już od 20 lat inicjująca i propagująca w Polsce wykorzystanie OZE i technologii energooszczędnych. 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama