Nowości i nagrody na targach Greenpower - musisz tam być!

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska I perkowska@apra.pl
26-05-2015,17:30 Aktualizacja: 27-05-2015,0:37
A A A

Dziś w Poznaniu rozpoczęła się pod patronatem „Agroenergetyki” kolejna edycja targów Greenpower i Expopower. Z ofertami ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy mogły zapoznać się setki zwiedzających. Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili targów, mogą to zrobić do 28 maja.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentują się producenci oraz dystrybutorzy instalacji do wytwarzania odnawialnych źródeł energii. Na stoiskach najczęściej spotykane są systemy fotowoltaiczne.

Jak co roku, targom towarzyszą konferencje. W Międzynarodowym Kongresie Naukowo-Przemysłowym Energia 21. udział biorą eksperci, naukowcy i praktycy ze wszystkich sektorów energetyki.

Targi to też okazja, by uhonorować producentów najlepszych produktów. Około 80 procent nagrodzonych Złotym Medalem MTP firm uważa, że informacja o zdobyciu tego wyróżnienia przez ich produkty zwiększyła zainteresowanie nimi. Jest to bowiem nagroda, która docenia innowacyjne produkty na rynku. Na tegorocznych targach Greenpower jury konkursu przyznało ją czterem firmom:

  • BIOTEN Sp. z o.o., Poznań – za uniwersalną zintegrowaną instalację do produkcji biopaliwa drugiej generacji z odpadów glicerynowych POSTERUS 2020.

Instalacja rozwiązuje globalny problem zagospodarowania odpadu fazy glicerynowej u producentów bioestrów i zamyka cykl wytwarzania biopaliw z oleju rzepakowego. Ponadto, otrzymywany nawóz znajdujący zastosowanie w rolnictwie, potwierdza uniwersalny i bezodpadowy charakter technologii.

  • Nogen Sp. z o.o., Kobylnica – za grzejniki Nogen

To produkt opatentowany w Polsce i Europie. Zaawansowana automatyka sterowania, maksymalne wykorzystanie pobieranej energii i przetwarzania na energię cieplną, znacznie wydajniejsze od tradycyjnych grzejników – to jego główne atuty. Kolejnym jest bezkosztowy montaż. Grzejnik nie wytwarza żadnych spalin, ani odpadów, eliminuje niską emisję w miastach, nie obniża naturalnej wilgotności powietrza i nie wywołuje efektu palenia kurzu. Jest także bezwonny.

  • Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych Poznań i PROMAR Sp. z o.o., Poznań; zgłaszający: Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, Poznań – za maszynę zagregowaną z ciągnikiem rolniczym do zbierania i zwijania materiału drzewnego, pozostałego po ścince gałęzi, odrostów drzew i krzewów jako biomasy na cele energetyczne

W maszynie, według wynalazku PIMR, zastosowano specjalnej konstrukcji podbieracz w formie walcowego cylindra, na obwodzie którego osadzone są symetrycznie promieniowo zabieraki w kształcie krzywek zgarniających. W maszynie zastosowano specjalnej konstrukcji układ jezdny typu tandem (gdzie na końcach wspólnej belki na lewym i prawym wahaczu zamocowano po cztery koła, nie wystające poza obręb maszyny), co pozwala na zmniejszenie nacisków na podłoże oraz na pracę maszyny w międzyrzędziach o małych szerokościach.

  • Spirvent Sp. z o.o., Oborniki – za inwerter Spirvent-Wolta

Inwerter ten jest prosty w użyciu, trwały, wydajny, inteligentny, dysponujący wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami i skonstruowany w oparciu o polską, nowatorską myśl techniczną. Nowoczesne urządzenie przygotowane z myślą o prosumentach. Umożliwia bezpieczne, stale monitorowane produkowanie energii elektrycznej, zarówno na własne potrzeby własne, jak i na sprzedaż operatorowi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama