Greenpower, czyli targi na zielono

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska I perkowska@apra.pl
28-04-2015,23:50 Aktualizacja: 29-04-2015,0:06
A A A

Pod znakiem nowej ustawy o OZE oraz energetyki prosumenckiej odbędą się już za miesiąc w Poznaniu kolejne Międzynarodowe Targi Energetyki Odnawialnej Greenpower. Patronat medialny na imprezą objęła „Agroeneregetyka”.

Odbywające się w dniach 26-28 maja targi Greenpower to trzydniowa specjalistyczna wystawa połączona z cyklem konferencji, seminariów i paneli dyskusyjnych. Biorą w nich udział producenci, dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy oraz firmy wykonawcze.

Tradycyjnie na targach w pawilonie 8A i na terenie otwartym wystawcy z Polski oraz Europy, w tym z Belgii, Niemiec, Austrii, Włoch i Szwecji, zaprezentują produkty i technologie z zakresu m.in. energii słonecznej, wiatrowej, biomasy i biopaliw. Będzie wśród nich Instytut Photovoltaik-Institut Berlin, który przedstawi uznawane na całym świecie testy modułów słonecznych, poddawane certyfikacji przy współpracy z TÜV Süd — niezależną, międzynarodową organizacją badawczą. Raporty z testów instytutu są honorowane przez większość instytucji finansowych na świecie.

W programie targów zaplanowano również wiele imprez towarzyszących z udziałem specjalistów i praktyków z branży. Interesująco zapowiada się tematyka paneli dyskusyjnych, które skupią się na tym, co tak naprawdę oznacza przyjęcie ustawy o OZE, jak działa energetyka prosumencka oraz z jakich źródeł finansowania może teraz korzystać branża OZE.

Równolegle z Greenpower zostaną zorganizowane targi Expopower, podczas których w ramach forum „InnoPower - innowacje w energetyce” oraz Międzynarodowego Kongresu Naukowo-Przemysłowego Energy21 goście z Polski i zagranicy przeanalizują możliwości zwiększenia innowacyjności polskiej energetyki. Zostaną na nich również poruszone zagadnienia związane m.in. z multienergetyką, zrównoważonym rozwojem, efektywnością energetyczną, smart metering i smart grids.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama