Rejestracja uczestników XLIV edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-09-2019,14:05 Aktualizacja: 10-10-2019,22:16
A A A

W dniach 25-26 października (piątek, sobota) w kilkuset szkołach w całej Polsce odbędą się eliminacje szkolne XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Żeby uczestniczyć w zmaganiach, należy się zarejestrować.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie poinformował, że internetowa rejestracja uczestników rozpocznie się 4 października i potrwa do 21 października włącznie. Zapisy będą odbywały się za pomocą formularza rejestracyjnego.

Wyniki OWiUR. Najlepszy z olimpijczyków zdobył 118 punktów

XLIII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych już za nami. Eliminacje centralne, które odbyły się 7 i 8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie) potwierdziły bardzo wysoki poziom...
Składająca się z trzech etapów rywalizacja rozpocznie się od eliminacji szkolnych, które odbędą się w dniach 25-26 października 2019 r. Eliminacje okręgowe zaplanowano na 17-18 kwietnia 2020 r. (piątek, sobota), a wielki finał XLIV edycji OWiUR, czyli eliminacje centralne odbędą się 5 i 6 czerwca 2020 r. (piątek, sobota).

Kluczowe daty dotyczące XLIV edycji OWIUR:

  • 25-26 października 2019 - Eliminacje szkolne
  • 17-18 kwietnia 2020 - Eliminacje okręgowe
  • 5-6 czerwca 2020 - Eliminacje centralne

Treści programowe XLIV edycji olimpiady obejmują 11 bloków tematycznych. Uczniowie szkół średnich będą startować w następujących blokach tematycznych:

1.

 Produkcja roślinna

7.

 Technologia żywności

2.

 Produkcja zwierzęca

8.

 Gastronomia

3.

 Architektura krajobrazu

9.

 Agrobiznes

4.

 Ogrodnictwo

10.

 Leśnictwo

5.

 Mechanizacja rolnictwa

11.

 Weterynaria

6.

 Ochrona i inżynieria środowiska

 

 

Minister docenił najlepszych. 3 tysiące złotych za pierwsze miejsce

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które 8 czerwca odbyło się w centrum konferencyjnym Instytutu Zdrowia Człowieka w Wysowej-Zdrój (woj. małopolskie)....
Dlaczego warto wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych? Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach:

- technik agrobiznesu
- technik rolnik
- technik ochrony środowiska
- technik ogrodnik
- technik leśnik
- technik technologii żywności
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik weterynarii
- technik mechanizacji rolnictwa
- technik hodowca koni
- technik inżynierii środowiska i melioracji
- technik architektury krajobrazu

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal Agropolska.pl.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj