Znamy terminy eliminacji XL jubileuszowej edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-09-2015,10:25 Aktualizacja: 17-09-2015,11:01
A A A

Zmagania uczniów XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rozpoczną się pod koniec października 2015 roku, a zakończą na początku września 2016 roku. Imprezie patronuje Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl.

Komitet Główny OWiUR, który jest organizatorem zmagań przedstawił kluczowe terminy:

  • etap szkolny: 23-24.10.2015
  • etap okręgowy: 22-23.04.2016
  • etap centralny: 03-04.06.2016

Za naszym pośrednictwem rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak zaprasza wraz z gospodarzami powiatu nowotomyskiego i dyrekcją ZSRCKU w Trzciance na eliminacje centralne jubileuszowej XL edycji OWiUR.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.

Celem konkursu wiedzy jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni.

Warto podkreślić, że laureaci eliminacji centralnych zyskują możliwość studiowania na wielu prestiżowych uczelniach rolniczych w kraju.

[WIDEO] Uroczyste zakończenie XXXIX edycji OWiUR. Eliminacje centralne w Olsztynie

Patronem medialnym wydarzenia w tej i w kolejnej edycji OWiUR jest wydawnictwo APRA, które wydaje szereg znanych i cenionych magazynów, w tym między innymi miesięcznik "Przedsiębiorca Rolny", "Nowoczesna Uprawa", "Rolniczy Przegląd Techniczny", "Agroenergetyka", "Hoduj z głową bydło" oraz "Hoduj z głową świnie".

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

[WIDEO] Eliminacje centralne OWiUR odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Poleć
Udostępnij