Zmiana daty eliminacji centralnych XLIV 2020/2021 edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
30-04-2021,8:15 Aktualizacja: 20-05-2021,11:00
A A A

Nie w połowie czerwca jak w ubiegłych latach, ale już pod koniec maja odbędą się eliminacje centralne XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Rywalizację zaplanowano na 28 i 29 maja w Bydgoszczy.

- Rzeczywiście nastąpiła zmiana, bo zamiast w czerwcu, eliminacje odbędą się pod koniec maja - informuje dr inż. Agnieszka Ciesielska, wiceprzewodnicząca ds. organizacyjnych Komitetu Głównego OWiUR.

Gospodarzem konkursu będzie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Bydgoszcz, UTP, eliminacje okręgowe OWiUR, XLV eliminacje okręgowe

Olimpijczycy rywalizowali w Bydgoszczy. Eliminacje okręgowe XLIV edycji

Pandemia nie zatrzymała eliminacji okręgowych XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ponad 100 uczniów z okręgu bydgoskiego wystartowało w eliminacjach OWiUR, które odbyły się 23 kwietnia. Gospodarzem...

>>> W przygotowaniu do OWiUR pomocne będą książki i czasopisma dostępne w sklepie.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Patronem medialnym XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij